Hakkımızda

Şifalı bitkiler ve bitki uzmanları son yıllarda oldukça popüler ve televizyon yayınlarında, gazetelerde, dergilerde, internet sitelerinde önemli bir yer işgal ediyorlar. Şifalı bitkiler ile hazırlanan reçetelerin bazıları gerçekten uzmanlar tarafından hazırlansa da bazılarının geçerliliği şüpheli olabiliyor. İşte bu noktada gerçekten sağlık alanında hizmet veren kuruluşların yayınlarından, bilimsel araştırmalardan, uzmanların kitaplarından derlediğimiz bilgileri bir araya getirerek BitkiÇaylarınınFaydaları.Com‘u oluşturduk.

BitkiÇaylarınınFaydaları.Com, çay olarak tüketebileceğiniz kahve ve siyah çaya alternatif, üstelik içerken sağlığınız için fayda da alabileceğiniz bitkiler hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Bu bilgileri toplarken bilginin kaynağına özen gösteriyor, başka bir kaynaktan doğrulamasını yapıyor ve olabildiğince çok kaynak kullanarak en doğru sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.

BitkiÇaylarınınFaydaları.Com ayrıca diğer sitelerde pek sık göremeyeceğiniz bitkilerin tarihi, geleneksel kullanımları ve özellikle yan etkileri konusunda da sizleri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Her bitki çayı herkes için ve her durum için uygun olmayabilir ve bu sağlığınızı korumanız için bilmeniz gereken bir bilgidir. Sitemizde yer alan yazılarda bitki çaylarının yan etkilerinde de detaylı olarak yer vermeye çalıştık.

Sitemizi yeni yapılan çalışmalar ışığında sürekli güncellemeye, farklı kültürlerden bitki çaylarını ekleyerek size daha fazla bilgi ulaştırmaya çalışıyoruz.


Bitki Çaylarının Faydaları